Sunday, December 20, 2009

Needz help, needz u!

...Eile käisime emme, Reinu ja Emmaga uues majas remonti tegemas. Värvisime ära Kannu ja Mammu toa soemüüri-valgeks. Rein värvis köögi lae ära. Hiljem hakkas mul nii tohutult külm, ilmselt palavikust ja vasakusse põlve lõi tohutu valu sisse. Ilmselt ränkraskest tallipraktikast. Nägin lõpuks omet Pätut ja Mõmmit. Jooksin nendega pimedas hoovis ringi. Vahepeal komistasin kivide ja kändude otsa või jooksin puuokstesse, aga lõbus oli ikkagi. Pätu hüppas mulle korduvalt peale ja hakkas kõrva lakkuma. Ta oli mind nähes nii rõõmus. Võttis hammastega käest kinni ja sikutas mind igale poole. Nagu siis, kui ta veel pisike oli :) Vahepeal panin pikali maha ka ja loopisin Pätut lumega. Ta ju nii tita alles-tahab mängida palju palju.
Koju tulin, läksin kuuma dušši alla. Aga emme unustas selle ära ja keeras köögis kraani lahti, mille peale läks mul vesi dušši all jääääääkülmaks. Kiljatasin. Emme vabandas ette ja taha.
Pesust tulles ja ülisoojalt riidesse toppides tegi emme hõõgveini soojaks. Siis alles natuke sooja. Ilmselt oli mul jälle palavik.
Magama jäin ühe paiku, sest niiiii külm oli ja unesegaselt ei tulnud pähe ka teist tekki peale tõmmata või kampsunit selga panna. Hea memm olen. Varahommikul tõmbasin teise teki peale ja sain korralikult magama jääda, aga siis 2 tunni pärast äratasid väiksed ülemise korruse kahejalgsed mind oma alla tulekuga, taheti ju näha, mida päkapikud toonud on. Ja üles tagasi minnes jäeti muidugi koridor ja köögi vaheline uks lahti, et toad ikka mõnusalt külmaks läheksid. Toredad sellid.

Aino-Silvia käib mulle närvidele. Kohe tõsiselt.
Ta käib harvemini kodus, kui mina, kuigi ta ei ole kuskil kaugel koolis ja saaks ilusti emmele appi tulla. Kui ma nädalavahetuseti kodus olen, aitan emmet nii, kuidas suudan. Aino ei liiguta lillegi.
Laupäeval käisid emme ja Rein juurus emme kooli õpetajate jõulupeol ja Aino pidi kolmel väiksemal silma peal hoidma, kuna haiguse pärast kodus olles tegin seda mina. Nädal aega järjest ja see pole üldsegi kerge ja meeldiv tegevus. Mida tegi Aino? Istus kogu õhtu arvutis. Ja kui ma ta peale vihaseks sain, siis ta ütles, et pean psühiaatri juurde minema. Ja seda tuletab ta mulle iga jumala päev meelde. Tahaks ta täiesti maha lüüa.

25 või 26 lähen linna. Oleneb, kuidas Päkale, Stenile ja Karlile sobib. Hesburgeisse läheme. See on peamine :D Tahass juurviljaburgerit ju :D
Tahaks Kallat juba nii väga näha :(

Sain Geililt teada, et Noortekoja jõulupidu on 6.-7. jaanuar. Seega ei saagi ma sinna minna :'( mul hakkab juba 4. jaanuar kool ju. Ja ei saa ära ka küsida, sest mul on tallipraktika :'( Ma olen nii mossis. Saatsin Evele kirja, et äkki saab midagi muuta, loodan et saab...muidu on küll täiesti p*rses.

Panen siia Carolina kirjutatud luuletused ka.
Rainer-saad need siit maha kirjutada ;)

I
Keerleb helves imeväike
pilve tagant piilub päike
ja siis oma sängi ta
hakkab vaikselt vajuma

helbeid juba päris palju
mõni kindel, nagu kalju
mõni üsna õrnake
kui lapse põsesarnake

nüüd lumi jälle katab maa
ja päike hakkab hajuma
ja meie poole teel on saan
mis tuleb kingikuhjaga

II
kui kuuled kellakaja
siis kindlasti sa tea-
et kargel lumeraja
meil suusatada hea

on hea nüüd lasta liugu
ja teha lumemeest
ja ongi uksetaga
me tuttav jõulumees

III
see hetk, mis tuleb tasaselt
on varsti algamas
ja libetatel radadel
on lapsel liuglemas

siis tunne imeline
on tekkind südames
sest taevas virmalised
ja kuused tubades

see hetk on kohe käes
ning käega katsutav
on teel ka jõulumees
kes juba ratsutab

ta toob meil kaunid kingid
et tuju oleks hea
ja kaunid jõulupühad
on kohal õigepea

IV
Lumi on langemas aknale
langemas aiapostile
koera samaotsale
lapse tutimütsile

langev lumehääl
jõulurõõmus maja
jäljed järvejääl
jõulukellgi kajab

lumi on langemas aknale
langemas aiapostile
koera sabaotale
jõulumehe kotile

Katsun vastu pidada. ( ' . ' )

No comments: